PEEGELDAJA
Olen uhke, et mul pole häbi öelda
Olen uhke, et mul pole häbi öelda

Endiselt vasakkonservatiiv ehk alal, mida erakonnad väldivad

ERR rõõmustas meid valimiste eel uue valimiskompassiga. Kõigil, kel vähegi võimalik, soovitan see test läbida ning leida enda vaadetele lähimad erakonnad, samuti oma paiknemine poliitmaastikul. Just see viimane pakkus mulle mõnusat äratundmisrõõmu. Võrreldes eelmise korraga pole midagi muutunud. Olen ikka vasakkonservatiiv ja paiknen rõõmsasti sektoris, kus pole ühtki erakonda!

image

Siiski, see väide pole enam vist päris õige, et ala on erakonnatu. EKRE on ju õige pisut sees, kuigi nad (vähemalt oma tegevuse algusajal) tahtsid mulle arusaamatul põhjusel hirmsasti olla paremal.

Vaadetelt endale lähemaid ja kaugemaid erakondi ma ei hakka nimetama. Seisukohtade kattuvused olid protsentides 74, 74, 73, 71, 61, 60 ja 57 ning tulemused väga ei üllatanud.

Seda pingerida vaadates aga tekkis mul küsimus – huvitav, kui suur protsent on neid, kes usuvad end olevat vankumatult (kõigi nende sõprade ja tuttavate meelest) maailma parima erakonna A meelsed, kuid testi tulemusi vaadates kangestuvad ehmatusest, sest (kõigi nende sõprade ja tuttavate meelest) maailma kõige vastikum B-erakond osutub oma vaadetelt neile lähimaks?

Proovige järele, äkki olete ise ka üks neist? OK, väike võllanali. Aga järele proovige ikka. http://valijakompass.err.ee/