PEEGELDAJA
Olen uhke, et mul pole häbi öelda
Olen uhke, et mul pole häbi öelda

Kadrioru inspireeriv PR-praak

Tõestamaks mulle, et presidendi mõttemäng Tuvalut ähvardavast ohust ja päästvast Hiiumaast väljendab ei rohkem ega vähem kui tema unistust, peaks ikka tublisti vaeva nägema. Kui te just psühhiaater pole, siis pole vast mõtet üritadagi. 

Kuid vaatamata sellele olen arvamusel, et Kadriorg sai hakkama päris tõsise PR-praagiga. Isegi kui tegemist pole sooviga, ei sisenda miski kindlustunnet, et president seisaks sellise sunniviisiliselt vabatahtliku külalislahkuse vastu. Mitte milleski süüdi olevatest Tuvalu põliselanikest sai ühe ettekande jooksul kolonistide võrdkuju, kelle Eesti riik oleks oma ülekeevas avatuses justkui valmis ise kohale kutsuma ja kinkima neile Hiiumaa, kamandades kohalikud kuss olema, koomale tõmbuma ja võõrastele lahkelt naeratama. 

Pealtnäha kujundlik ja leidlik mõttemäng sai rammusaks kondiks meist mõnegi hambus. Neist, kes Kersti Kaljulaidu presidendina niikuinii ei salli, pole mõtet rääkidagi. Nemad näevad ettepanekut ja M.O.T.T. On veelgi tigedamad. Mõnigi, kes seni polnud presidendi vastaste leeris, avastab end ühtäkki sealt. Hiidlased… Ja irvhambad, kelle jaoks mõte on presidendi isikust tähtsamgi ning kes ütlevad näiteks, et Tuvalu tulemise tulemuseks on Hiiuvalu. Nojah, mina’p see olin. Ja kasutan sülle kukkunud võimalust veel midagi öelda. 

Kodanikupalga teostatavuse ja mõju uuringu algatuse juurde sai kirja pandud ka mõte, et kui läheb katsetamiseks, siis võiks selleks võtta ka mõne maakonna tervikuna. Juhtumsi oli üks nendest Hiiumaa. Ühel foorumil esinedes laitis Kersti Kaljulaid aga kodanikupalga idee maha. Seega ka võimaluse, et lahendust, mis tagab kõigile mitte küll jõuka, kuid väärika eksistentsi sõltumata muudest tuludest ning aastaajast, katsetataks Hiiumaal vähemalt mõne aasta jooksul. 

Aga näe – mäng mõttega Hiiumaa kinkimisest Tuvalu rahvale kõlbas talle küll!

Kui järgmise aasta kevadel kävitub allkirjakampaania teisele Euroopa kodanike algatusele tingimusteta põhisissetuleku küsimuses, siis võiksid kõik allkirjaõiguslikud hiidlased sellele toetust avaldada. Tänutäheks presidendile. 

 

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga