PEEGELDAJA
Olen uhke, et mul pole häbi öelda
Olen uhke, et mul pole häbi öelda

Rakvere valimisliidu rüpest sündis seegi kord lorilaul

Sarnaselt eelmistele KOV valimistele on ka seekord valimisliidu Rakvere Heaks rüpest sündinud lorilaul, millesse on erinevad kandidaadid sisse kirjutatud.


Sellega soovime tuua veidi lõbusamaid toone muidu närvilisevõitu valimiskampaaniasse ja väljendada sõbralikku meelt kõigi suhtes, kes tahavad oma kodulinna hüvanguks munitsipaalpoliitikas toimetada ning selle nimel valimistel konkureerivad.

Reeglina on iga nimekirja kohta üks salm. Erandiks on kolm lühimat nimekirja, kes on võetud kokku ühte salmi ning mainitud ka erakonna- või hüüdnimepidi. Nende kolme hulgas on omakorda erandiks kaheliikmelise nimekirjaga rohelised, sest salmis mainitakse (eelkõige loomingulistel kaalutlustel) nende linnapeakandidaati, kes aga ei kandideeri volikogusse.

Viimane salm, mis järgneb instrumentaalvahepalale, on "poliitiliselt kallutatud" -  valimisliidu enesereklaam.

Muusika - Jaanus Nurmoja

Sõnad - Jaanus Nurmoja (+ Kristel Pohlak + töö käigus sündinud kollektiivsed mõtted)

Esitaja - "Koroonatagune hääl"  ning Valimisliidu Rakvere Heaks segu- ja tegukoor (selles versioonis teevad häält Innele Õispuu, Andres Jaadla, Allan Jaakus ja Jaanus Nurmoja).

Kui eelmiste valimiste aegu polnud mul laulu kirjutamisel õieti mingeid (teadlikke) eeskujusid, tekst aga seevastu oli tiine vihjetest valimislubadustele, siis nüüd on vastupidi. Laulusalmide ülesehitus on inspireeritud vanast tudengilaulust "Kas sul on üks vana Ann", muusika aga poole sajandi tagusest psühhedeelsest rokist. Teksti tähtsaim külg on riimumine tegelaste nimedega ja kui seal leidubki midagi, mis rohkem või vähem tabavalt viitab kampaaniale, valimislubadustele või kandidaadi tegevusele, siis see on pigem laulukirjutaja oma hooletus.

#273

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga