PEEGELDAJA
Olen uhke, et mul pole häbi öelda
Olen uhke, et mul pole häbi öelda

Kui mõni sündimuse takistaja pole valdav, siis see ei tähenda, et takistust pole vaja kõrvaldada

Jaanus Nurmoja – Ojakivi: kas lapsed jäävad sündimata raha… | Facebook

Ojakivi: kas lapsed jäävad sündimata raha puudumisel? Sikkut: neid inimesi on, kellel laps jääb toimetulekumurede tõttu sündimata, kuid see ei ole valdav. JÄRELIKULT ON PROBLEEM OLEMAS. “Ei ole valdav” pole vabandus sellega mittetegelemiseks.

Uudis+ intervjuust Riina Sikkutiga saab vastavat katkendit kuulata siit:

Ja kogu intervjuu:

Facebooki postituse peale ütles Liina Freivald, et “sina pead silmas lahendusena kodanikupalka, eks”, milles tal kahtlemata õigus on.

Liina sõnul on naised ise ütelnud, et vaja on head lastehoidu, sh ka töökohtade juures, et väikelapsega inimene oleks kontorisse ja kohvikusse ja igale poole avalikku ruumi oodatud, et harjutaks, et ka teine vanem on igal pool väikelapsega “jalus”. “Väsinud näoga ja piimaplekk õlal inimene peab saama edutatud tiimijuhiks liidriomaduste ja järjekindluse eest ka juhul, kui ta on naissoost.” Kodanikupalk on aga absoluutse baastasemena tema meelest samuti vajalik, lihtsalt ärgu unustatagu punkti 1.

Eks ma isiklikult keskendungi kodanikupalgale, mis ei välista seda punkti 1 ega vastandu sellele kuidagimoodi. Vaevalt et ka näiteks kodanik Pruunsild (kellele Mirko Ojakivi viitas) arvab, et raha kõike lahendab. Aga ilma selleta on keeruline. Ja küllap eelistab igaüks meist oma liistude juurde jääda. Liina osutas sellele, et Tõnis Palts, kes samuti sündimuse toetamise eest võitleb, pole midagi rääkinud “punktist 1”. Mina ei oska Tönist kujutleda ei sellest pikalt rääkimas ega ka seda tähtsusetuks kuulutamas.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga