“Looda ja armasta” esiettekanne 13. juunil

Nüüd on siis kindel, et Neeme Plutuse viimaseks jäänud, minu muusikale kirjutatud luuleread jõuavad kuulajateni. Kammerkoor Solare esineb pühapäeval, 13. juunil kell 13.30 Pikal tänaval Virumaa Teataja hoovis ning kannab esmakordselt ette laulu “Looda ja armasta”. Sellesama, mis oleks pidanud osalema möödunud aastal noorte laulupeo 2011 uue repertuaari konkursil, kuid ei jõudnud sinna, sest Neeme lahkus kõigile ootamatult täheparvede radadele – just samal õhtul, kui pidime laulule tegema lõppviimistluse…

Tänan teda nende laulusõnade eest, mis ta valmis kirjutada jõudis. Selle eest, et ta just sellise sõnumi – “Looda ja armasta” – minu muusikast leidis. Selle eest, et ta olemas oli. Ja tänusõnad neile, kes aitavad laulul jõuda lavale – kammerkoor Solare, dirigent Elo Üleoja ning Ahti Bachblum, kes tegi orkestri partituuri põhjal klaverisaate ning kes koori ka kontserdil saadab. Loodan siiralt, et see kontsert aitab laulul jätkata katkenud teekonda Laulutaadi ette.

Tänu Ahtile aga kuulete kontserdil ka minu koorikaaslase Kristo Matsoni laulu “Otsida iseend” (tekst Ellen Niit), mis jõudis mullusele repertuaarikonkursile. Seegi on instrumentaalsaatega laul, kirjutatud solistile ja koorile. Esiettekanne oli Türil segakooride laulupäeval, soolot laulis Mikk Dede. Pidasime Kristoga Türil veidi nõu ning käisime Ahtile välja idee, et see lugu võiks kõlada ka meie Rakvere kontserdil, kui tema saadaks meid klaveril ja ka laulaks soolot. Rõõm on tõdeda, et Ahti ei lasknud end kaks korda paluda. Pealegi oli ta nõus saatma kontserdil veel paari laulu.

Usun, et 13. juuni kontserdist saab meeldiv elamus. Neeme sõpradele. Solare sõpradele. Kõigile, kelle süda asub helidemaailmas.